برگزاری بیست و ششمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآن

بازدیدها: 12

شورای توسعه فرهنگ قرآن به گزارش پایگاه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی بیست و ششمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآن کشور در روز شنبه دوم خرداد ۱۳۹۴ در محل این شورا برگزار شد. جلسه با حضور ۱۹ نفر از ۲۶ نفر اعضای دارای رأی شورا رسمیت یافت. آقایان هاشمی وزیر بهداشت و درمان و فرهادی وزیر علوم تحقیقات و فناوری برای نخستین بار در این جلسه حضور داشتند.

لینک گزارش تصویری جلسه

در جلسه یادشده به دستورهای ذیل رسیدگی شد:

۱٫ ارائه پیش نویس آیین نامه پایش دستگاه‌های نقش آفرین در تحقق منشور توسعه فرهنگ قرآن

۲٫ گزارش آخرین وضعیت توسعه ساختارهای قرآنی در وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌های عضو شورای توسعه

۳٫ گزارش برگزاری مسابقات بین المللی قرائت قرآن کریم به وسیله رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه

۴٫ رأی‌گیری مجدد در باره محل دبیرخانه هماهنگی و نظارت بر تشکل‌های قرآنی کشور

پایگاه شورای عالی انقلاب فرهنگی نتایج جلسه را به شرح ذیل گزارش کرد:

جلسه ۲۶ شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی، به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.

دکتر مخبر دزفولی در ابتدای این جلسه که وزرای علوم، تحقیقات و فناوری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز در آن حضور داشتند، ضمن سخنانی ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه گفت: اصل ارزیابی و نظارت بر نحوه هزینه کرد بودجه از منظر کلان و راهبردی الزامی است.

وی افزود: جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی به منظور هدفگذاری کلان فعالیت های قرآنی و ترسیم چشم‌انداز راهبردی این فعالیت‌ها تشکیل می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: باید نگاه مان خروجی محور باشد و نتیجه فعالیت ها مدنظر قرارگیرد.

دکتر مخبر دزفولی گفت: کمیسیون‌های چهارگانه ذیل شورای توسعه فرهنگ قرآنی می توانند وظیفه نظارت و پایش را در حیطه مسئولیت خود انجام دهند.

وی افزود: اگر از ظرفیت ۴ و نیم میلیون دانشجوی کشور در نهضت تربیت حافظان قرآن کریم استفاده شود، یک تحول بزرگ قرآنی در کشور اتفاق خواهد افتاد.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)