نخستين جلسه شوراي توسعه فرهنگ قرآني در سال 1391

بازدیدها: 9

تحقق منویات و تدابیر قرآنی مقام معظم رهبری؛ اولویت برنامه‌های سال 1391 است.

گزارش نخستين جلسه شوراي توسعه فرهنگ قرآني در سال 1391

به گزارش سايت دبيرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی: شانزدهمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی شوراي عالي انقلاب فرهنگي روز شنبه دوم اردیبهشت ماه 1391 با حضور اکثریت اعضا، به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی؛ دبیر شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی برگزار شد.

گزارش روند تخصیص اعتبارات اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی توسط حجت‌الاسلام‌والمسلمين محمدي

در این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین حمید محمدی؛ قائم مقام رئیس و دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی گزارش روند تخصیص اعتبارات اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی که در آخرین روزهای سال 1390 ابلاغ و جهت تخصیص در اختیار دبیرخانه شورای‌عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفته بود را ارائه و از سعه صدر و همراهی دستگاه‌های عضو شورا در این زمینه قدردانی كرد.

گزارش اقدامات دبیرخانه شوراي توسعه فرهنگ قرآني در موضوع فعال‌سازی کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش‌ عالی قرآنی و به ویژه جلسه هفته گذشته با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برای تشکیل مرکز مستقلی تحت نظر مستقیم وزیر برای این موضوع، از دیگر مواردی بود که حجت‌الاسلام والمسلمین حمید محمدی در این جلسه مطرح كرد.

yaseen24040291.gif

مذاکره درخصوص ارائه برنامه‌هاي تفصیلی و اجرای بهینه برنامه‌های پیش‌بینی شده توسط اعضاي جلسه

همچنین اعضای شورای توسعه فرهنگ قرآنی ضمن مذاکره در خصوص ارائه برنامه‌هاي تفصیلی و اجرای بهینه برنامه‌های پیش‌بینی شده، مقرر كردند تا گزارشی از تحولات رخ داده در حوزه فعالیت‌های قرآنی کشور متعاقب تخصیص این بودجه تهیه و در اختیار نهادهای عضو و به ویژه نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گیرد.

تأکید بر تثبیت فعالیت‌های فعلی وزارت آموزش و پرورش و ارتقای سطح کیفی مدارس قرآني

تأکید بر تثبیت فعالیت‌های فعلی وزارت آموزش و پرورش و عدم توسعه کمی این مدارس و ارتقای سطح کیفی مدارس قرآنی با توجه به ثبت نام سه میلیون و پانصد هزار نفر از دانش‌آموزان در طرح ملی حفظ قرآن کریم از دیگر موارد مورد تأکید اعضای شوراي توسعه فرهنگ قرآني در این جلسه بود.

دکتر مخبر دزفولی اظهار اميدواري كرد:

با عملیاتی شدن منشور توسعه فرهنگ قرآني، يك انقلاب در عرصه فعالیت‌های قرآنی کشور شکل گیرد

در ادامه دکتر محمدرضا مخبر دزفولی با اشاره به گذشت سه سال از تصویب منشور توسعه فرهنگ قرآنی، این منشور را میثاق وحدت فعالان عرصه قرآنی کشور دانست و اظهار امیدواری کرد با عملیاتی شدن منشور در کشور که با شکل‌گیری و فعالیت روزافزون شورای توسعه فرهنگ قرآنی و تخصیص اعتبارات مناسب در این حوزه نمود پیدا کرده است، انقلاب در عرصه فعالیت‌های قرآنی کشور شکل گیرد.

وی همچنین بر عزم جدی دستگاه‌های عضو و همدلی و همکاری آنها برای پیشبرد اهداف منشور تأکید و اولویت برنامه‌های قرآنی سال 1391 شورای توسعه فرهنگ قرآني شوراي عالي انقلاب فرهنگي را تحقق تدابیر و منویات قرآنی مقام معظم رهبری (دام ظله) اعلام کرد.

تاكيد بر پیگیری برای تکرار قوانین قرآنی مصوب سال 1390 در قانون بودجه سال 1391

در این جلسه همچنین بر پیگیری شوراي توسعه فرهنگ قرآني برای تکرار قوانین قرآنی مصوب سال 1390 در قانون بودجه سال 1391 همچون تحصیل رایگان حافظان قرآن کریم در دانشگاه‌ها نیز تأکید و مقرر شد موضوع مهندسی وظایف دستگاه‌های قرآنی کشور و آسیب‌شناسی فعالیت‌های قرآنی، قبل از تدوین برنامه‌های قرآنی سال 1391 در دستور کار جلسه بعدی شورا قرار گیرد.

برای مشاهده‌ی گزارش تصويری، روی همين لينک کليک کنيد.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)