جلسه فامیلی اردیبهشت ماه 90/3/31 (عکس)

بازدیدها: 244

منزل آقای مسجدی

من ديگر عکاس رسمی جلسه‌ی فاميلی شده‌ام. عکس‌های فراوانی گرفتم. هنوز آن قدر خوب نشده، ولی بابا می‌گه اين عکس‌ها خاطره‌انگيزند. قرار است امسال داداش محمد مسئول جلسه فاميلی باشد. داداش پيش از همه‌ی ما به محل جلسه رفت تا همه کارهای لازم را انجام دهد. جلسه با صحبت ايشان شروع شد. داداش اعلام برنامه کرد. اول آقای همايون آذری که متخصص طبّ سنّتی است در باره‌ی طب سنّتی صحبت کرد. بعد داداش خاطره‌ای از شهيد خواند. خاطره‌ی جالبی بود.

خاطره را از روی کتاب خاک‌های نرم کوشک می‌خواند که چنين نوشته است:

پرستيژ فرماندهی

سيدکاظم حسينی

علاقه‌ی خاصی، هم نسبت به حضرت فاطمه‌ی زهرا (سلام الله عليها) داشت، هم نسبت به سادات و فرزندان ايشان. عجيب هم احترام سيدی را نگه می‌داشت؛ يادم نمی‌آيد توی سنگر، چادر، خانه، يا جای ديگری با هم رفته باشيم و او زودتر از من وارد شده باشد. حتی سعی می‌کرد جلوتر از من قدم برندارد.

يک بار با هم می‌خواستيم برويم جلسه. پشت در اتاق که رسيديم، طبق معمول مرا فرستاد جلو و گفت: بفرما.

نرفتم تو. به‌اش گفتم: اول شما برو.

لبخندی زد و گفت: تو که می‌دونی من جلوتر از سيد، جايی وارد نمی‌شم.

به اعتراض گفتم: حاج آقا اين‌جا ديگه خوبيت نداره که من اول برم!

گفت: برای چی؟

گفتم: ناسلامتی شما فرمانده هستی، اين‌جا هم که جبهه هست و بالأخره بايد ابهت و پرستيژ فرماندهی حفظ بشه.

مکثی کردم و زود ادامه دادم: اين که من جلوتر برم، پرستيژ شما رو پايين مي‌آره.

خنديد و گفت: اون پرستيژی که می‎خواد با بی‌احترامی به سادات باشه، می‌خوام اصلاً نباشه!

داداش اين را که می‌خواند، حاج دائی (آيت الله يزدی) منقلب شد و گريست. همه حاضران هم کم و بيش منقلب بودند. جلسه حال و هوای خاصی پيدا کرد. اگر به عکس‌هايی که گرفته‌ام دقت کنيد، بخشی از اين حالات را می‌توانيد در عکس‌ها ببينيد.

پس از آن از بابا خواست که سخن‌رانی کند. بابا هم اول در باره‌ی حضرت زهراء عليها السلام و سوره‌ی کوثر مطالبی گفت و بعد در باره‌ی رازداری در سخن گفتن، صحبت کرد. بابا اين عبارت را به نقل از کتاب اصول کافی تکرار می‌کرد: «المجالس بالأمانة». بابا می‌گفت: بايد روابط اجتماعی ما و ارتباط گفتاری ما انظباط اسلامی داشته باشد. به نظر می‌رسيد همه با علاقه به سخنان بابا گوش می‌دهند. بعضی هم صحبت‌های بابا را تأييد می‌کردند.

بعد حاج آقای مشی هم برای گفتن احکام پشت تريبون رفت و پس از صحبت در باره حضرت زهرا سلام الله عليها، يک مسئله شرعی را بيان کرد.

پس از آن باز هم داداش محمد قسمت ديگری از خاطره‌ی شهدا را خواند. سپس از آقای مطلب خواست که شعر بخواند و بعد از حاج آقا مجيد يزدی خواست تا صحبت کند. حاج آقا مجيد هم در باره صندوق قرض‌الحسنه و سپرده‌ها و پول‌هايی که برای صندوق وقف شده صحبت کرد.

قرار نبود حاج‌دائی صحبت کند. داداش به سمت حاج دائی رفت. حاج دائی به گرمی دست‌های محمد را در ميان دستانش گرفت. داداش طبق معمول دست حاج‌دائی را بوسيد و در گوش ايشان چيزی گفت و بعد ميکروفون را برای حاج آقا تنظيم کرد. حاج دائی گفت به درخواست مسئول جلسه در باره يازده روزی که رئيس جمهور در خانه به سر می‌برد و اقداماتی که در اين مدت انجام شده مطالبی را می‌گويم. بعد بخشی از مطالب مطرح شده در ديدار خود با آقای احمدی‌نژاد تعريف کرد و در آخر دو توصيه از مقام معظم رهبری نقل کرد:

1ـ هيچکس در رابطه با رئيس‌جمهور اقدام خودسرانه‌ای انجام ندهد که موجب شادی دشمنان شود.

2ـ در باره جريان انحرافی، وظيفه‌ی همه تبيينِ مستند است.

پس از صحبت‌های آيت‌الله يزدی آقای مطلب اذان گفت. همه نماز ظهر و عصر را به حاج آقا حسين يزدی اقتدا کردند. پس از اقامه نماز آقای مسجدی با نهار از همه پذيرايی کرد. گمان می‌کنم نهار آقای مسجدی به خاطر منزل نو بود.

 

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
مهدی محمدی گفته:

اول، سلام بر آقا یحیی. احسنت، الحمدلله که روز به روز داری پیشرفت می کنی و عکس های زیباتر و جذاب تری می گیری. البته شما هم خدا را به خاطر این همه هوش شکر گذار باش.
دوم، سلام بر محمد آقا. مسئول محترم جلسه فامیلی؛ مسئوليت جدید شما را تبریک گفته و موفقیت روز افزون شما را از خدای متعال مسئلت می نمایم.
حرف دوم به محمد آقا: آقا یحیی در عکاسی مهارت لازم را پیدا کرده و الان آماده عکس برداری از عروسی شماست، پس هرچه زودتر … !

سلام و متشکرم از تبریک شما، انشاالله بنده در این امر و همگی در تمام مراحل زندگی رضای خداوند را همراه داشته و موفق باشیم.
در مورد مطلب دومتون باید بگم که فعلا بنده توصیه بر صبر شده‌ام، و صبر خواهم کرد ولی آقا یحیی همچنان آماده است، و احتمالا می‌تواند به جای مراسم بنده از مراسم شما عکاسی کند . . .
یا علی

امیر حسین احمدی گفته:

سلام علیکم . ضمن خسته نباشید به شما باید عرض کنم روند برگذاری جلسه مطلوب است و بحمدلله مورد استقبال میباشد. بنظر میرسد تنها نکته قابل عرض فعلاً این باشد که این عکاس باشی شما یه مقدار زیادی از حد فعالیت میکند و در بعضی از موارد تمرکز جلسه را بر هم میریزد. فکر میکنم با 20 درصد این تلاش و فعالیت بتوان به همین قدر راندمان نیز دست یافت.
با تشکر

سلام و رحمة الله. متشکر فرمايش شما صحيح است. متذکر شده‌ايم. إن‌شاء الله يحيی هم رعايت خواهد کرد. موفق باشيد.