اربعين، شکوه مظلومانه شيعه

Arbaeen ایسکا (پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی): در آستانه اربعین سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین(ع) قرار داریم، در این چند روز مردم مشتاق و شیفته آن حضرت، فارغ از هر گویش و ملیتی با پای پیاده به سوی کربلا رهسپارند، و حرکتی را ایجاد کرده اند که زبان در وصف عظمت آن قاصر است، برای بررسی گوشه هایی از این عظمت حسینی گفتگویی ترتیب داده ایم با حجت الاسلام و المسلمین سعید بهمنی مدیر گروه علوم قرآن و عضو هیات علمی مرکز فرهنگ و معارف قرآن.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

قانون اساسی جمهوری اسلامی ايران

  • دسته: مصاحبه
  • سعيد بهمنی
  • بازدید: 1,377 views

رفراندوم

ایسکا (پایگاه اطلاع رسانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی): 12 آذرماه مصادف است با روز تصویب قانون اساسی. به همین مناسبت گفتگویی را با حجت الاسلام و المسلمین سعید بهمنی عضو هیات علمی مرکز فرهنگ و معارف قرآن انجام داده ایم.

به عنوان اولین سوال لطفا بفرمائید جایگاه رای و نظر مردم را در قانون اساسی انقلاب اسلامی را در مقایسه با ديگر انقلاب‌ها چگونه ارزیابی می‌کنید؟

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

پاسخ مجری تلویزیون به انتقاد از جمله «عربی بودن زبان اهل بهشت و عجمی بودن زبان اهل دوزخ»

علی درستکارفرهنگ > دین و اندیشه – على درستکار، مجرى برنامه «این شب ها» در یادداشتی درباره انتقادی که به سخن یکی از کارشناسان این برنامه شده بود، پاسخ داد.

به گزارش خبرآنلاین، روزنامه جمهوری اسلامی در مطلب امروز خود از یکی از کارشناسان صدا و سیما که در برنامه “این شب ها” حاضر می شود، انتقاد کرد و سخنان او را نادرست خواند. (متن این انتقاد را اینجا بخوانید.)

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

آیا اهالی جهنم به زبان غیرعربی صحبت می‌کنند؟

Saeed Bahmani- Khatami Khansariپاسخ به شبهه‌ای که از تلویزیون به شبکه‌های موبایلی رسید/ انسان در قیامت به چه زبانی سخن می‌گوید؟

برخی مطرح می‌کنند که بهشتیان به زبان عربی و جهنمیان به زبان غیرعربی سخن می‌گویند و عده دیگری معتقدند روایت موثقی که بیانگر این مسئله باشد وجود ندارد، با خواندن این گزارش به پاسخ صحیح پی خواهید برد.
خبرگزاری فارس: پاسخ به شبهه‌ای که از تلویزیون به وایبر رسید/ انسان در قیامت به چه زبانی سخن می‌گوید

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری فارس، یکی از کلیپ‌هایی که چندی است در شبکه‌های مجازی مورد توجه قرار گرفته است بخشی از سخنان سیدمرتضی خاتمی خوانساری در برنامه این شب‌ها درباره زبان اهل بهشت و اهل جهنم است. در این کلیپ چنین مطرح می‌شود که «زبان اهل بهشت به زبان عربی است و زبان اهل جهنم، زبان عجم است».

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)