آخرين ويرايش محتوايی منطق پاسخدهی قرآن کريم به پايان رسيد.

کتاب منطق پاسخدهی قرآن در مسير نشر

سرانجام روز گذشته سه‌شنبه 31/ 4/ 93 آخرين ويرايش محتوايی کتاب منطق پاسخدهی قرآن را به پايان رساندم. ايده نگارش اين کتاب اوايل دهه 80 در ذهنم شکل گرفت. ابتدا يادداشت‌هايی از آن را به صورت جزوه تنظيم کردم. جزوه يادشده را برای گروهی از محصلان سطح سه که گفته می‌شد اين گروه گزيده‌ای از طلاب سراسر کشور‌اند تدريس   کردم. استقبال محصلان مستعد از آن انگيزه مرا برای کامل کردن تحقيقات مربوط به آن افزايش داد. مطالعات گسترده آن را از سال 1387آغاز کردم. اکنون به نظر می‌رسد، پس از قريب 7 سال آماده‌ی نشر است.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

نکاتی در باره تدوين قانون برنامه ششم سازندگی کشور

  • دسته: یادداشت
  • سعيد بهمنی
  • بازدید: 1,468 views

در آستانه پايان يافتن مدت برنامه پنج‌ساله پنجم سازندگی و آغاز برنامه ششم سازندگی کشور قرار داريم. 8.5 سال از آغاز چشم‌انداز 20 ساله‌ی کشور گذشته و تا افق چشم‌انداز در سال 1404 هجری شمسی کسری از 12 سال باقی مانده است. اين بدان معنی است که 2 برنامه‌ی پنج‌ساله و تقريبا نيمی از يک برنامه پنج‌ساله در اين مهلت قابل اجرا خواهد بود؛ برنامه ششم و هفتم و نيمی از برنامه هشتم.
لازم است برای تهيه قوانين برنامه ششم، مختصات زمانی يادشده و مهلت پيش رو را در نظر داشته باشيم تا

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

عدل الهی و تفاوت ساعات روزه داری در کشورهای مختلف

خبرگزاری شبستان: عدالت را با یک متغیر نمی توان سنجید، وقتی قرار است دو چیز با هم مقایسه شوند، باید مجموعه ای از شرایط که در هر يک وجود دارد با دیگری مقایسه شود.

عضو شورای توسعه فرهنگی قرآن شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفتگو خبرنگار اندیشه خبرگزاری شبستان در پاسخ به این سوال که در برخی از کشورها ساعات وزه داری 9 ساعت است و  در کشورهایی دیگر این زمان حتی به 21 ساعت می رسد

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

فصل نگارش

مدتی نسبتاً مديد به درج گزارش‌هايی رسمی از کارها و جلسات و اقتباس‌هايی پراکنده در پايگاه بسنده شد. در اين مدت، برخی دوستان ديرين با تماس‌های مکرر نسبت به رکود در نگارش به ويژه نگارش در بخش ديدگاه‌ها يعنی يادداشت‌ها، خاطرات، دلنوشته‌ها و مشاوره‌های عمومی گلايه می‌کردند. اين گلايه‌ها از سوی کسانی که دوستشان می‌دارم، هم موجب خرسندی بود و هم دريغ و تأسف؛ خرسندی از اينکه آنان به نوشته‌ها توجه دارند و احتمالاً برايشان راه‌گشا و مفيد بوده است و دريغ و اسف از اين که مانعی وجود داشت که نمی‌توانستم به نوشتن ادامه دهم. برخی گلايه‌مندان

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

شانزدهمین جلسه کمیسیون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی کشور در وزارت علوم

  • دسته: اخبار
  • دبير
  • بازدید: 1,433 views

  در تاريخ شنبه 31/ 3/  1393 شانزدهمين   جلسه کميسيون پژوهش و آموزش عالی قرآنی به ریاست وزیر علوم و با حضور اعضای این کمیسیون در وزارت علوم برگزار شد.

 در این جلسه ایجاد کمیته شناسایی و تجلیل از نخبگان و پیشکسوتان آموزش و پ‍‍ژوهش عالی قرآنی کشور و طراحی ‘ابر سامانه هوشمند فعالیت های قرآنی’ قرآنی تصویب شد.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)