تجدید عهد با دوستی گرامی

  • دسته: خاطره
  • سعيد بهمنی
  • بازدید: 2,208 views

در برخی روایات آمده كه: دوستی بیست‌ساله خویشاوندیست. دیروز و پریروز میزبان «اكبر» (برزا) بودم، دوستی قدیمی و بسیار عزیز كه سابقه دوستی ما به بیش از سی سال می‌رسد. برخی ویژگی‌های ستودنی «اكبر» كه او را همواره در نظرم عزیز و صمیمی ساخته عبارتند از:

  1. وفا
  2. صراحت
  3. سخت‌كوشی
  4. نظم
  5. پاك‌دستی
  6. تواضع
  7. تقوا

خدا را شاكرم كه در طول عمر همواره دوستان بسیار خوبی داشته‌ام كه «اكبر» در زمره بهترین آنهاست. دوست داشتم به شهر محل اقامتش بازنمی‌گشت. شاید این خواسته‌ای شخصی باشد، چرا كه هر گاه با وی معاشر بوده‌ام سبب رشد و شكوفایی من بوده است. با یادآوری خوبی‌های بی‌شمار او تلاش می‌كنم نزد خدای متعال  شاكر باشم. برای او بهترین‌ها را آرزو می‌كنم. از خدای متعال می‌خواهم كه او را در زمره مقربترین و محبوب‌تری بندگان شایسته خود قرار دهد.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

سلام بر استاد گرامی :
تازه دارم به چیز هایی میرسم … نه چقدر خنده دار است فکر میکنم ، آری هر دفعه که مطلب مهمی پی میبرم یا چیزی یاد میگیرم . فکر میکنم که فهمیده ام به خود میگویم اری تازه دارم به چیز هایی میرسم اما … هیچ است هنوز راه است تا آموختن … داباره تا اومدم مطلبی را به شما بگویم 1 ساعنی نوشتم و پاک کردم . اصلاً میخواستم بگویم این دوباری که با شما تلفنی سخن گفتم تازه دارم به مطالبی دست یابم . سوالاتی بی جواب دارم من ، سخت است دوست دارم جواب هایش را پیدا کنم . دوست دارم بگردم تا پیدا کنم ، قبل از این که پرسش های دوستانم را بشنوم سعی در مطالعه دارم ، وقتی سوالات را با هم برسی میکنیم ، جواب هایی را که دارم میدهم ، حواب میدهم ، سوال ایجاد میشود گاهی فن سی پی یو من کفاف خنگ کردن پردازنده ی من رو نمیدن . سوال ، جواب و باز سوال . آری تازه وقتی به سوالات جواب میدهم سوالاتی برای خودم ایجاد می شود . باز مطالعه را شروع میکنم . بعد آخر شب به استاد مردانی زنگ میزنم پاسخ هایی میشنم . شاید فانع کننده اما سوالاتی به وجود می آید . بعد به شما زنگ میزنم و در مکالمه ای تلفنی که در کنار دوستان با شما دارم آرام می شوم . اما باز همان زمان که تلفن را قطع میکنم سوالی دیگر است که در ذهن ایجاد می شود .
جالب است جوان های محل بعد از این که جواب سوالات را میشنوند ، از صورتشان معلوم است که دارند پی سوالاتی دیگر برای شب بعد دارند . زیبا است همه دوست دارند با من دعوا کنند . انگار که من دشمنشان هستم . جالبتر اینکه من کاری با آنان ندارم ، خودشان به پیشواز ما می آیند و بعد انگار که با دشمنان خونی خویش طرف هستند .
همچنین سوال میپرسند که انگار دعوا دارند . جالبتر از همه این ها این که این منتقدین ساعت ها فکر میکنند تا مسئله ای پیدا کنند و به آن گیر بدهند ، بعد انتظار دارند در همان زمان بدون هیچ فرصتی پاسخ دریافت کنند . نازه دوست دارند پاسخی که خود می خواهند دریافت کنند و اگر آن نباشد می شوی عمل و … با قیش بی ادبیه …
نالان نیستم از این مسائل ، با شما درد دل میگویم تا آرام شوم .
راستی من در این پست نظر گذاشتم تا چیزی پیرامون این مطلب بگویم … یادم رفت .

استاد گرامی دعا کنید نه برای من ، نه برای خودتان ، دعا کنید برای تعجیل در فرج امام زمان آقا و سرورمان که دعا برای تعجیل آن حضرت دها برای من است دها برای سلامتی شما استاد گرامیم است ، دعا برای تمامی مردم جهان است .