طرح «روش‌شناسی تفسير و برداشت از قرآن» در قم اجرا می‌شود

  • دسته: مصاحبه
  • سعيد بهمنی
  • بازدید: 2,334 views

گروه فعاليت‌های قرآنی: طرح «روش‌شناسی برداشت از قرآن كريم» از سوی گروه قرآن مركز فرهنگ و معارف قرآن كريم در قم اجرا می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمين«سعيد بهمنی» مدير گروه قرآن مركز فرهنگ ومعارف قرآن كريم در گفت‌و‌گو با خبرگزاری قرآنی ايران(ايكنا) شعبه قم با اعلام اين خبر گفت: طرح «روش‌شناسی برداشت از قرآن» با پيشينه‌شناسی پژوهش‌های مربوط به روش برداشت از قرآن كريم آغاز شده‌است.وی ادامه داد: طرح يادشده از اوايل مهرماه آغاز شده‌است و تا آخر امسال بخش اعظم اين طرح اجرا خواهد شد.

حجت‌الاسلام بهمنی بيان كرد: در اين طرح بيش از 150 منبع مستقل در قالب كتاب درباره روش برداشت از قرآن كريم مورد بررسی است و سعی داريم پيشينه‌شناسی بحث همراه با نقد باشد.

وی افزود: تلاش داريم تا هر مأخذی مورد نقد و بررسی قرار گيرد تا پديدآورندگان با توجه به نقد اثر را كامل‌تر از گذشته مورد بررسی قرار دهند.

حجت‌الاسلام بهمنی با بيان اينكه خود وی مجری اين طرح است، ادامه داد: اين طرح گام نخست در روش‌شناسی قرآن كريم همراه با بررسی پيشينه‌شناسی است.

وی با اشاره به روش قرآن در تبيين مطالب عنوان كرد: اين روش‌ها را در قالب سنت‌های تاريخی، اجتماعی و …بيان شده‌است.

بهمنی بيان كرد: سيدباقرصدر رويكرد قرآن در مواجهه با تاريخ و آيت‌الله مصباح يزدی نيز سنت‌های اجتماعی در قرآن را بيان كرده‌اند، همچنين در برخی آثار سيدقطب مشخص می‌شود كه درصدد است تا روش‌ها را از درون قرآن كشف كند.

متن خبر در خبرگزاری قرآنی ايکنا

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)