چراغ اهل‌بیت (ع) در دیار ایران خاموش شدنی نیست

مدیر گروه علوم قرآن مركز فرهنگ و معارف قرآن با اشاره به فتنه سال 88 در روز عاشورا گفت: برخی با توهم‌های واهی فكر می‌كردند می‌توانند چراغ اهل‌بیت(ع) را در این دیار خاموش كنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین «سعید بهمنی» با اشاره به اهمیت محرم اظهار داشت: از سال 61 هجری تاكنون شیعه سال جدید خود را با جانگدازترین حادثه یعنی عاشورا آغاز می‌كند.

وی خاطرنشان كرد: تاثیر این ماه بر كسی پوشیده نیست و شیعه با احساسی كه نسبت به اباعبدالله الحسین(ع) نشان می‌دهد، در این ایام با ولایت و توحید تجدید بیعت می‌كند.

مدیر گروه علوم قرآن مركز فرهنگ و معارف قرآن تصریح كرد: این تجدید بیعت با والاترین آموزش‌های هستی سبب شكوفایی و بالندگی فزاینده شیعیان شده و هیچ قوم و ملتی وجود ندارد كه تا این اندازه بر ارزش‌های دین خود پایبند باشد.

حجت‌الاسلام بهمنی با بیان اینكه یكپارچگی شیعیان در این ایام، محرم را ظرف ذكر، تعلیم و تعلم معارف الهی قرار داده است، گفت: در این دهه بیشترین و مناسب‌ترین فضا ایجاد شده تا معارف الهی از طریق دانشمندان، وعاظ و خطیبان به مردم منتقل شود.

وی خاطرنشان كرد: اثر محرم بر مردم بی‌نظیر و غیرقابل انكار است و نگرشی كه نسبت به كربلا شكل گرفته در زمینه شناخت و رفتارها تا عمیق‌ترین لایه‌های مردمی نفوذ كرده است.مدیر گروه علوم قرآن مركز فرهنگ و معارف قرآن با اشاره به برخی آسیب‌های ماه محرم اذعان داشت: این ایام سبب نقش‌آفرینی همه آحاد جامعه در مراسم ابا عبدالله الحسین(ع) شده كه به طور طبیعی در معرض آسیب‌هایی خواهد بود و این انتظار اكنون وجود دارد كه دانش عالمان و اندیشمندان این عرصه به دور از آسیب باشد.

حجت‌الاسلام بهمنی تصریح كرد: مردم در محرم حدود و موازین را به اندازه كافی در اختیار ندارند و به طور ناخودآگاه به عرصه‌هایی كشیده می‌شوند كه آسیب‌هایی در بردارد و به طور یقین مراسم و مناسك ابا عبدالله الحسین(ع) در عین متعالی بودن از زیباترین تجلیات، در معرض آسیب نیز قرار می‌گیرد.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به فتنه سال 88 در روز عاشورا خاطرنشان كرد: حادثه به صورت سناریویی پرداخته شده بود كه طایفه اندك و نادان را مغرور كرد و این تصور در ذهن آنها بود كه می‌توانند چراغ اهل‌بیت(ع) در این دیار را خاموش كنند.

مدیر گروه علوم قرآن مركز فرهنگ و معارف قرآن خاطرنشان كرد: آنها با توهمات واهی از وضعیت جامعه اسلامی به فعالیتی احمقانه پرداختند تا مردم را از صحنه خارج كنند و این حادثه نشأت گرفته از جرقه شوم برخاسته از فریب دشمن بود كه هیچگاه به نتیجه نرسید و در همان ابتدا خاموش شد.

متن مصاحبه در خبرگزاری فارس

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)