تعامل مبتکرانه مستلزم نزدیکتر شدن شورا به میدان عملیات فرهنگی

نشان شورای عالی انقلاب فرهنگیعضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: به نظر می‌رسد که در مطالبه مقام معظم رهبری برای عمل و تعامل مبتکرانه شورا در جبهه‌بندی فرهنگی، نوعی خواست گسترش حالت عملیاتی و قرارگاهی شورای عالی انقلاب فرهنگی و بیرون آمدن از حالت ستادی محض مد نظر بوده است و لازم نیست که ما خلاقیت و ابتکار و مراکزی را برای چنین نحوه عملی ایجاد کنیم بلکه کافی است که افراد و گروه‌هایی را که این چنین عمل می‌کنند شناسایی و تکثیر کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین سعید بهمنی، عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی و عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی،‌ به بیان نکاتی در مورد مطالبه مقام معظم رهبری مبنی بر برخورد فعال و مبتکرانه شورا با جبهه‌بندی فرهنگی پرداخت.

بهمنی در ابتدا با اشاره به کلیت این جبهه‌بندی گفت: در این جبهه‌بندی از یک سو کسانی قرار دارند که دل در گرو اسلام و انقلاب و نظام برآمده از انقلاب دارند و در طیف وسیعی از سطوح فردی تا گروه‌های کوچک و بزرگ،‌ تا تشکل‌های سازمان یافته و حتی در برخی نهادها و دستگاه‌های دولتی فعالیت‌هایی را انجام می‌دهند. از سوی دیگر نیز جبهه‌ایست که با اسلام، انقلاب و نظام برآمده از انقلاب اسلامی تقابل دارد و طی دوره‌های مختلف اشکال مختلف و پیچیده‌ای به خود گرفته است.

وی ادامه داد: جبهه دوم در صدد عقب راندن اسلام،‌ انقلاب و نظام اسلامی است و ایجاد مانع بر سر راه آن چیزی است که موجب شکوفایی اینها می شود. جبهه اول نیز که نسبت به تحرکات جبهه مقابل، بی مسئولیت و بی عمل نیست به هر شکل ممکن دست به اقدام می‌زند تا از اسلام که عالیترین ارزش آرمانی است و انقلابی که برای اسلام پدید آمده، و نظامی که برای حفظ آن جنبش و نهضت و برپایی تعالیم اسلام ایجاد شده است، دفاع کند. این جبهه می‌کوشد تا آثار آن تقابل را کاهش داده و احیاناً تهدیدها را به فرصت تبدیل کند و سبب پیشبرد این سه وجه از وجوه اجتماعی ملت ایران یعنی اسلام و انقلاب و نظام شود.

بهمنی در مورد نحوه برخورد فعال و مبتکرانه شورا با این جبهه‌بندی فرهنگی،‌ ضمن این که خود شورای عالی انقلاب فرهنگی را یک پدیده خلاقانه و خاص در کشور دانست، بیان کرد: شکل‌گیری و ماهیت شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان یک ستاد علمی فرهنگی متمرکز که بحمدالله در دهه اخیر گسترش و شکوفایی بیشتری پیدا کرده است،‌ خود فارغ از نمودها و کنش‌هایی که در طول دوره تطورش داشته،‌ یک امر مبتکرانه و خلاقانه بوده است، و همین که در آن جا استعدادهای ملی دست کم دور هم گرد می‌آیند و درباره تمشیت امور فرهنگی کشور هم‌اندیشی می‌کنند، ‌خود غنیمت است.

این عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی البته نحوه تعامل این شورا با استعدادها و ظرفیت‌های کشور و جبهه فرهنگی انقلابی و اسلامی جهت مبتکرانه‌تر شدن را نیازمند بازخوانی و بازآفرینی این تعاملات دانست و بیان کرد: نقطه عزیمت این بازآفرینی ارائه مدلی از سوی صاحب‌نظران و متخصصان حاضر در شورا برای ایجاد ارتباط و تعامل با ظرفیت‌های موجود است؛ هر چند این مدل در گام‌های اول ساده باشد و در مراحل بعدی و با تجربیات حاصل شده و بازخوردهای دریافت شده، ‌متکامل‌تر و اثربخش‌تر شود.

وی در تشریح عناصر ضروری این مدل بیان کرد: در این مدل باید فرآیندی برای شناسایی در نظر گرفته شود و در قالب این فرآیند شورای عالی انقلاب فرهنگی باید به عنوان دیده‌بانی هشیار همه جوانب و زوایا و عرصه فرهنگی کشور را رصد کرده و ظرفیت‌ها را شناسایی کند. در این مدل و در مرحله بعدی نیز باید روش دسته‌بندی و طبقه‌بندی و هم افزا کردن ظرفیت‌ها در یک ساختار در نظر گرفته شود و با این سازماندهی نوعی تقسیم کار صورت گیرد.

بهمنی مهمترین مؤلفه و ملاک برای دسته‌بندی ظرفیت‌های فرهنگی در این ساختار را میزان خلاقیت و موفقیت مجموعه‌های فعال دانست و بیان کرد: بالاخره از طیف وسیع ظرفیت‌هایی که در حال مقابله با جبهه خصم هستند الگوهایی موفقند، الگوهایی کم توفیقند و الگوهایی اصلاً موفق نیستند و حتی ممکن است برخی دچار آسیب‌ها و آفت‌هایی شده باشند. این امر ضروری می‌سازد که قرارگاه فرهنگی کشور الگوهای موفق را شناسایی و دسته‌بندی کند. با تحلیل این الگوها، ضمن شناسایی عوامل و مؤلفه‌های موفقیت آنها می‌توان این عوامل را در سایر ظرفیت‌های فردی و جمعی و سازمان‌یافته کشور اشراب کرد.

وی ضمن تأکید مجدد بر تأثیر کشف خلاقیت‌ها و عوامل ابتکار و موفقیت‌های افراد و مجموعه‌های فعال فعلی بر تعامل مبتکرانه، گفت: لازمه تعامل مبتکرانه در ابتدا شناسایی کانون‌های مبتکر و خلاق است. ما در حال حاضر هنوز عوامل تأثیرگذار بر آنها را دسته‌بندی و تحلیل نکرده‌ایم، ولی انجام این کار ما را قادر می‌سازد که بتوانیم نمونه‌های موفق و برتر را، ضمن تکمیل استعدادهای آنها تکثیر کنیم.

این عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی افزود: به عبارت دیگر لازم نیست که ما خلاقیت و ابتکار را و مراکزی را برای چنین نحوه عملی ایجاد کنیم بلکه کافی است که ما افراد و گروه‌هایی را که این چنین عمل می‌کنند شناسایی و تکثیر کنیم.

بهمنی در مورد وظیفه شورا در این رابطه نیز بیان کرد: به نظر می‌رسد که در مطالبه مقام معظم رهبری برای عمل و تعامل مبتکرانه شورا در جبهه‌بندی فرهنگی، نوعی خواست گسترش حالت عملیاتی و قرارگاهی شورای عالی انقلاب فرهنگی و بیرون آمدن از حالت ستادی محض مد نظر بوده است. به عبارت دیگر گویا مقام معظم رهبری خواسته‌اند که شورا فاصله‌اش را با میدان عملیات فرهنگی کم کند؛ چرا که در واقع امکان ندارد که شورا بتواند با وجود فاصله زیاد با سطوح خرد جامعه ارتباط برقرار کند.

عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: البته هر چند در نهایت ماهیت شورا ماهیتی ستادی و راهبردی و استراتژیک است، اما باید شورای عالی انقلاب فرهنگی مدلی را تعریف کند که برزخ و فاصله میان عملیات و ستاد را نیز بپوشاند.

بهمنی در پایان اضافه کرد: شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌تواند با چنین رویه‌ای ضمن نزدیکتر شدن به خط عملیات فرهنگی ظرفیت‌های ملی را در جبهه فرهنگی انقلاب فعال و استعدادهای انبوه و جاری کشور را بهتر از گذشته تمشیت کند.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)