۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم

  • دسته: یادداشت
  • سعيد بهمنی
  • بازدید: 1,245 views

جلسه ۲۵ شورای توسعه فرهنگ قرآنی شورای عالی انقلاب فرهنگی، روز شنبه ۲/۱۲/۹۳ به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، در ابتدای این جلسه تعدادی از اعضای جلسه گزارش مختصری از فعالیت‌های قرآنی دستگاه‌های متبوع خود ارائه دادند.
در این جلسه همچنین اعلام شد سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ضمن استخراج بخش‌های مربوط به قرآن نامه اخیر مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» به جوانان غربی، در نظر دارد تا پیام این بخش‌ها را در قالب‌های مناسب برای جامعه مخاطب خود ارسال کند.

دستور اصلی جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی بررسی «طرح ملی حفظ قرآن کریم» بود که اعضا پیرامون این طرح به بیان نظرات خود پرداختند. اهم نظرات اعضا پیرامون این طرح به شرح ذیل است.
نگاه بین‌المللی به موضوع حفظ قرآن کریم، محور قرار دادن  قرآن کریم به عنوان ثقل اکبر در راستای اتحاد اسلامی و مقابله با جریان‌های تکفیری، برنامه‌ریزی دقیق و اجرایی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» پیرامون حفظ قرآن، در نظر گرفتن بیشتر انگیزه‌های معنوی برای ترویج حفظ قرآن کریم، تفکیک اقدامات ملی مندرج در طرح پیشنهادی بین کمیته‌های سه‌گانه شورای توسعه فرهنگ قرآنی و استفاده از ظرفیت موقوفات و بقاع متبرکه در زمینه حفظ قرآن کریم.
دکتر مخبر دزفولی هم در این جلسه گفت: با توجه به تدوین اسناد راهبردی و بالادستی در زمینه حفظ قرآن کریم، هم اکنون باید همه دستگاه‌ها وارد مرحله اجرا بشوند.
وی افزود: بر طبق بررسی‌های دقیق بنده مطمئن هستم که کشورمان می‌تواند در آینده نزدیک ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم تربیت کند.
رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی ادامه داد: با توجه به محدودیت منابع کشور باید در زمینه مصرف این منابع در موضوع توسعه فرهنگ قرآنی حداکثر بهره‌وری به کار گرفته شود.
عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: تجربه اجرای سایر اسناد بالادستی و کلان می‌تواند در این زمینه هم مفید و مؤثر باشد.
وی افزود: نظام اسلامی به عنوان نظام ریشه دار در قرآن کریم خود را موظف به حمایت از فعالیت‌های قرآنی می‌داند.

لینک گزارش تصویری بیست و پنجمین جلسه شورای توسعه فرهنگ قرآنی ۲-۱۲-۹۳

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)