بحران اقتصادی و سياسی غرب را به وضعيت شعب ابی‌طالب می‌برد

حجت‌الاسلام بهمنی در گفت‌وگو با فارس
خبرگزاری فارس: عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی معتقد است: جهان غرب، دچار بحران‌های سیاسی و مالی بی‌سابقه‌ای شده است. امروز ندای نفی امپریالیسم، کاپیتالیسم و لیبرالیسم از درون نظام سرمایه‌داری به گوش می‌رسد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سعید بهمنی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آیین و اندیشه فارس با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه بر خلاف تحلیل‌های جبهه استکبار نظام جمهوری اسلامی ایران، امروز در شرایط بدر و خیبر قراردارد، گفت: حقیقتاً تذکر ایشان، نشانگر تحلیل مسلط برگذر تاریخی ما در طول 30 ‌سال انقلاب بلکه از دهه ۴۰ تاکنون است.
وی اظهار داشت: به یاد دارم در دوران دفاع مقدس وقتی در جاده‌ها حرکت می‌کردیم شاید پس از ۴ ـ ۳ ساعت تنها یک اتومبیل را در جاده مشاهده می‌کردیم که در حال حرکت است. آن هم اتومبیل و کامیون‌هایی که برای رساندن مواد غذایی و یا تانکرهايی که برای انتقال سوخت در حد ضرورت فعالیت می‌کردند.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی افزود: ما در دوره ۳۰ ساله با تدبیر و مدیریت عاقلانه کشور تا جایی پیش رفتیم که نه تنها امروز بیشتر نیازهای اساسی و راهبردی کشور را خود تولید می‌کنیم؛ بلکه سایر کشورها نیز نیازهای راهبردی خود را به یاری کشور ما تأمین می‌کنند. از اين روست که وضعيت ما در دهه نخست انقلاب و به ويژه در دوران هشت سال دفاع مقدس شباهت زیادی به شرایط حاکم بر شعب ابی طالب داشت. ملّت ايران با سرفرازی از اين معبر سخت عبور کرد.
وی تصریح کرد: شرایط بدر و خیبر زمانی است که پیامبر اکرم(ص) از حمایت انصار در مدینه برخوردار شده، یاران فراوانی پیدا کرده شماری از قبايل و طوائف به اسلام و گرويده‌اند و میان مسلمانان اعم از انصار و مهاجر رابطه‌ی برادری و اخوت شکل گرفته است. با اين شرائط، موقعیت فوق‌العاده‌ای برای امت اسلام به وجود آمده بود.
مدیر گروه علوم قرآنی مرکز فرهنگ و معارف قرآن با بیان اینکه تمام گروه‌های متخاصم پیامبر اکرم(ص) در جنگ بدر، دست به دست هم داده بودند تا به ماجرای اسلام و دعوت حضرت رسول(ص) پایان دهند، گفت: تعداد اندک اما متحد مسلمانان موفق به شکست سپاه دشمن شد. ايرانی اسلامی نيز وضعيت حصر و محدوديت‌های دهه نخست انقلاب را پشت سر گذاشته و وضعيت فعلی کشور به لحاظ داخلی و بین‌المللی به هیچ وجه با دهه نخست انقلاب قابل مقايسه نیست.
وی ادامه داد: اگر مدیران و سیاست‌مداران کشورهای منطقه در شرایط سخت زمان جنگ توانستند به راحتی به جنگ با ایران آیند؛ اکنون چنین جرأتی ندارند. افزون بر اینکه ملت‌های آنها نیز با ملّت ايران هماهنگ شده‌اند. بدین معنی که اگر آنها بخواهند علیه ما حرکتی انجام دهند با مخالفت جدّی ملت‌هایشان روبه‌رو خواهند شد.
عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی یکی از معیارهای اقبال مردم جهان اسلام نسبت به رهبرانشان را سنجش مواضع آنها نسبت به مواضع ملت ایران دانست و ابراز داشت: اگر مواضع آنها نسبت قابل قبولی با مواضع ملت ایران برقرار کنند مردم آنها را می‌پذیرند و گرنه مردم آنها را کنار خواهند گذاشت؛ حتی افراد مسئله‌دار برای کسب عزت در میان مردم کشور خود، ناگزير از اعلام هماهنگی با مواضع جمهوری اسلامی ایران هستند و ناچار از تظاهر به همراهی با ايران اسلامی هستند.
وی با اشاره به اینکه جهان غرب، دچار بحران‌های سیاسی و مالی بی‌سابقه‌ای شده است، تاکید کرد: خوشبختانه امروز، جبهه استکبار تمام آنچه را که برای ایجاد مشکل در ایران تدارک دیده بود، خود به آنها دچار شده است. آنها به آسيب‌ها و نابسامانی‌های اقتصادی گسترده‌ای مبتلا هستند که روزبه‌روز وضع وخيم‌تری پيدا می‌کند. اين وضعيت با بيداری و هشياری مردم غرب همراه شده و اکنون مردم نظام سياسی کشورهای خود را عامل نابسامانی‌ها می‌دانند. بدنه مردم در کشورهای غربی فلسفه و اساس نظام‌های سياسی خود را هدف گرفته و شعارهایی سر می‌دهند که پیش از این، تنها از ملّت عزيز ايران اسلامی شنيده می‌شد و فريادی غريب در جهان پرهياهوی امروز بود. آن فرياد غريب امروز صدای آشنايی است که از چهارسوی جهان شنيده می‌شود.
حجت‌الاسلام بهمنی تأکید کرد: امروز ندای نفی امپریالیسم، کاپیتالیسم و لیبرالیسم از درون نظام سرمایه‌داری به گوش می‌رسد. آنها که فرياد دفاع از حقوق بشرشان گوش فلک را کر کرده بود، امروز به قدری رفتارهای متناقض از خود نشان می‌دهد که رسوای خاص و عام شده‌اند. غرب امروز فلسفه وجودی خود را از دست داده است.
وی اظهار داشت: از دست دادن فلسفه وجودی يک مکتب نقطه آغاز زوال و انحطاط آن است. بنابراین، غرب در بدترين وضعيت قرار گرفته، حتی بيش از آنکه نشان می‌دهد و نشان داده می‌شود. در حالی که موقعیت ايران اسلامی در بهترين وضعيت است. امروز نظام اسلامی موقعیت ممتازی پيدا کرده و به کشوری با اثرگذاری فوق‌العاده در منطقه و جهان تبديل شده است.

وی افزود: اگر با این نگرش به باطن ماجرا بنگریم درمی‌یابیم که جبهه متخاصم ايران اسلامی در ضعیف‌ترین وضعیت خود قرار دارد. نظام اسلامی هر کس را خواست به وسيله‌ی مردمش کنار گذاشته شد. تحولات تونس، مصر، ليبی شاهد اين ماجراست؛ ولی جبهه‌ی استکبار نتوانست پيروان خود را نگاه‌دارد؛ تا آنجا که در رفتار و مواضعی متناقض تظاهر کرد که او نيز همسو با مردم در صدد کنار زدن آنان است. از سوی ديگر اهتمام او و همه بازی‌خورده‌ها و هم‌پيمانانش هر چه کوشش کردند برخی را کنار بزنند نتوانستند؛ چرا که ملّت ايران پشتيبان آنها بود. ايستادگی سوريه نمونه‌ی روشنی از اين دست است. امروز همه‌ی استکبار در برابر خواست و مواضع به حق ملّت ايران عاجز و منفعل است. از این رو، بسیار روشن است که وضعیت فعلی ملت ایران همان چیزی است که رهبری معظم انقلاب بیان فرمودند و این بشارت بزرگی است.
انتهای پیام/

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

با سلامی دوباره :
دقیق نمی دانم کدام آبه بوده است اما آیه 17 یکی از آن آیه هایی اسنت که میشود به آن اشاره کرد.

آيه 17 سوره مباركه رعد چنين است:‌ «أَنْزَلَ مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَسَالَتْ أَوْدِيَةٌ بِقَدَرِهَا فَاحْتَمَلَ السَّيْلُ زَبَدًا رَابِيًا ۚ وَمِمَّا يُوقِدُونَ عَلَيْهِ فِي النَّارِ ابْتِغَاءَ حِلْيَةٍ أَوْ مَتَاعٍ زَبَدٌ مِثْلُهُ ۚ كَذَٰلِكَ يَضْرِبُ اللَّهُ الْحَقَّ وَالْبَاطِلَ ۚ فَأَمَّا الزَّبَدُ فَيَذْهَبُ جُفَاءً ۖ وَأَمَّا مَا يَنْفَعُ النَّاسَ فَيَمْكُثُ فِي الْأَرْضِ ۚ كَذَٰلِكَ يَضْرِبُ اللَّهُ الْأَمْثَالَ ( 17 )». بفرماييد دقيقاً كدام عبارت آنگونه كه مي‌گويي به نظرت آمده است؟