بررسی فعاليت‌های انتخاباتی سال 90 قوچان در جلسه اخوت (58) (عکس)

در پنجاه و هشتمين جلسه‌ی اخوت که شب شنبه 24 آذرماه 1390 در منزل آقای مصطفی اجتهادی برگزار گرديد، اعلام شد: جلسه اخوت ـ جلسه‌ی ماهانه‌ی طلاب قوچانی در حوزه علميه‌ی قم ـ کانديداهای مجلس، نحوه‌ی حضور آنها در انتخابات و مسائل مربوط به آنان را زيرنظر گرفته و بررسی خواهد کرد.

حجت‌الاسلام عبدالله اسدی دبير جلسه در پايان نشست آذرماه اعلام کرد: اين مجمع فعاليت‌های انتخاباتی در قوچان را زير نظر می‌گيرد و به مطالعه و بررسی آن خواهد پرداخت. وی در پاسخ به اين پرسش که آيا مجمع اخوت وارد فعاليت‌های انتخاباتی خواهد شد يا نه؟ اظهار داشت: در حال حاضر اين جلسه نسبت به هيچ‌يک از کسانی که برای کانديداتوری اعلام آمادگی کرده‌اند، نفياً و اثباتاً نظر رسمی اعلام نمی‌کند و فعلاً در نظر ندارد وارد فعايت انتخاباتی شود؛ ولی اوضاع را زير نظر دارد و اگر ضرورت اقتضا کند که رسماً موضع‌گيری کنيم يا مستقيماً وارد فعاليت‌های انتخاباتی شويم، پس از بررسی وضعيت و مشورت با اعضا نسبت به آنچه وظيفه حکم کند اقدام خواهيم کرد. وی با اين حال، موضع‌گيری يا فعاليت فردی اعضای جلسه را منتفی ندانست؛ اما مواضع و فعاليت‌های فردی را غير از موضع و فعاليت رسمی دانست که تفکر جمعیِ به آن خواهد رسيد و رسماً اعلام خواهد شد.

حجت‌الاسلام اسدی ابراز اميدواری کرد: انتخابات قوچان به لحاظ حضور کانديداهايی با سلايق متفاوت با استقبال گسترده‌  روبه‌رو شده مردم عزيز قوچان بتوانند با آگاهی و بصيرت کافی و در کمال شادابی و نشاط نماينده‌ی اصلح مورد نظر خود را راهی مجلس شورای اسلامی نمايند.

توصيه جلسه اخوت به کانديداهای نمايندگی مجلس آن است که با اخلاق و آداب اسلامی خود را به مردم معرفی کنند و مواضع و برنامه‌های مورد نظر خود و گروه‌های پشتيبان خود را با صداقت اعلام کنند و از تخريب يکديگر يا اتخاذ روش‌هايی که سبب آسيب به نظام، انقلاب و آرمان‌های مقدس امام راحل قدس سره شريف می‌شود بپرهيزند. همچنين به مردم عزير و غيرتمند قوچان توصيه می‌کند که در کمال آرامش و طمأنينه  پيشينه و شايستگی‌های کانديداها را مطالعه و بررسی کنند و پس از شناخت کافی از مواضع و توانائی‌های آنان بهترين کانديدا را برای تصدی بالاترين کرسی تقنين در کشور برگزينند.

جلسه اخوت در نشست ديشب خود مقرر کرد، در نشست آينده آخرين گزارش‌ها از فعاليت‌های انتخاباتی قوچان را دريافت و با حضور اعضا بررسی نمايد. همچنين پس از پيشنهاد برخی اعضا در باره‌ی بزرگداشت علمای قوچان و احيای آثار آنان مقرر شد فهرست عالمان قوچان و آثار آن تهيه و با تشکيل کميته‌ی بزرگداشت عالمان و احيای آثار، مطالعات لازم در اين باره انجام شود.

گفتنی است؛ تا کنون جلسه اخوت با حضور هيچ‌يک از کانديداها در مجمع برای ارائه گزارش و معرفی خود، موافقت نکرده و در نظر دارد پيش از هر چيز، خود، مطالعات و بررسی‌های لازم در اين باره را انجام دهد.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما استاد ارجمند
طی فعالیت هایی که داشتم می خواستم یک تحقیق در باره ی اذکاری که پرندگان مختلف هنگام آواز خواندن می کنند بنویسم دنبال منابع مختلف می گشتم که نتوانستم جایی را پیدا کنم تا از آن به عنوان یک منبع استفاده کنم.
از شما خواهش مندم که اگر کتابی و یا سایت و یا هر منبع دیگری سراغ دارید به من اطلاع دهید تا من به این تحقیق ادامه دهم و یک مقاله ی مسمر ثمر بنویسم.

بسمه تعالی
با سلام و تحيت
روايات مربوط به اذکار پرندگان را در حليةالمتقين، مکارم‌الاخلاق ديده‌ام. به طور کلی منابع حديثی که به مسئله‌ی «آداب العشرة» يعنی «آدام زندگی» پرداخته‌اند وقتی به مسئله نگهداری پردنده يا نحوه‌ی تعامل با پرندگان می‌رسند چنين مباحثی را مطرح می‌کنند.
موفق باشيد.