بررسی متن اعجاز قرآن با گرايش شبهه‌پژوهشی (54) ـ عکس ـ

 روز چهارشنبه 23 / 9 / 1390 پنجاه و چهارمين جلسه شورای پژوهشی مرکز فرهنگ و معارف قرآن برگزار شد. در اين جلسه که با حضور ده نفر از اعضا برگزار شد، در باره‌ی متن کتاب اعجاز قرآن با گرايش شبهه‌پژوهشی بحث و بررسی شد.

دستورهای اين جلسه عبارت بود از:

1 ـ بررسی متن «تفسير انوار جاويدان»؛ اين اثر از درس‌های تفسير حضرت آيت‌الله خزعلی تدوين يافته و تحقيق و تعليق منابع آن در گروه مأخذشناسی انجام شده است.

2 ـ بررسی متن «اعجاز قرآن با گرايش شبهه‌پژوهی»؛ به قلم حجت‌الاسلام محمدعلی محمدی و نظارت حجت‌الاسلام احمدی در گروه تفسير موضوعی.

3 ـ تصميم‌گيری در باره‌ی تأييد متن «راه‌های مقابله با جنگ نرم از منظر قرآن» به قلم حجت‌الاسلام عيسی‌زاده جهت حمايت نشر از سوی بوستان کتاب.

4 ـ بررسی موضوع «اصلاح از منظر قرآن» برای تحقيق در گروه تفسير موضوعی

5 ـ بررسی طرح «امر به معروف و نهی از منکر»

شورا پس از بررسی و بحث در باره‌ی هر يک از دستورهای جلسه به نتايج ذيل رسيد:

مصوبات:

1 ـ به رغم وجود ملاحظات ويرايش و برخی ملاحظات ديگر در باره‌ی «تفسير انوار جاويدان»، از آنجا که آيت‌الله خزعلی تمايلی به ويرايش ادبی يا محتوايی آن ندارند، به همين شکل، برای نشر به سطوح بالاتر پژوهشگاه ارسال شود.

2 ـ حجت‌الاسلام غلامحسين اعرابی به نيابت از شورا متن اعجاز قرآن با گرايش شبهه‌پژوهی‌ را بررسی کرده در باره اين متن و ادامه‌ی آن اعلام نظر کند.

3 ـ متن راه‌های مقابله با جنگ نرم از منظر قرآن  برای حمايت نشر همراه با نظريه‌ی کارشناسی گروه فرهنگنامه‌ها به بوستان کتاب ارسال شود.

4 ـ مبحث «اصلاح در قرآن»  در چهار قسمت جداگانه‌ی : 1. فرهنگی؛ 2. اجتماعی؛ 3. سياسی؛ و 4. اقتصادی بررسی شده و طرح آن پس از تأييد در گروه تفسير موضوعی برای بررسی نهايی به شورای پژوهشی مرکز ارائه شود.

در اين جلسه فرصت لازم برای بررسی دستور پنجم فراهم نشد و بررسی در باره‌ی طرح «امر به معروف و نهی از منکر» به جلسات بعدی موکول گرديد.

اعضای شرکت‌کننده در اين جلسه عبارت بودند از: حجج اسلام: محمدصادق يوسفی مقدم (رئيس مرکز)؛ جعفر مزينانی (رئيس اداره پژوهش)، عيسی عيسی‌زاده، علی اسلامی، احمدی، غلامحسين اعرابی، سعيد بهمنی، سيدعلی اکبر حسينی، محمدعلی محمدی، و حسن رمضانی.

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــ

مطالب مرتبط:

ضرورت اتخاذ خط مشی روشن در باره‌ی رویکرد همراه‌سازی مخاطب (۵۳)

افزایش جلسات شورای پژوهشی و اولویت رسیدگی به دستور تعیین ناظر برای محصولات (۵۲)

اصطلاح‌شناسی مفاهیم سیاسی در منابع قرآنی (۵۱)

نظارت نهایی کتاب «مأموریت‌ها و رفتار پیامبر اکرم (ص) با مخالفان از منظر قرآن» (۵۰)

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)