مدارس قرآنی مزايا و کاستی‌ها

مجمع مشورتی شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشورمجمع مشورتی شورای تخصصی توسعه فرهنگ قرآنی کشور در روز يک‌شنبه 6 / 9 / 1390 در محل دبيرخانه‌ی شورای عالی انقلاب فرهنگی در تهران برگزار شد. قرار بود در اين جلسه سه دستور بررسی شود که در ابتدا و پيش از دستور آقای دکتر جعفرپور به اختصار گزارشی از برگزاری مسابقات قرآن دانشجويی در مشهد را ارائه کرد. در ادامه و کماکان پيش از دستور، دکتر رحيم قربانی در باره‌ی جشنواره‌ی ملی قرآنی دانشجويان ايران مطالبی را به اطلاع اعضای جلسه رساند.

دستور های جلسه:

1 . بررسی وضعيت مدارس قرآنی وزارت آموزش و پرورش

2 . ارائه گزارش فعاليت کميسيون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام بهداشت و سلامت

3 . گزارش اقدامات انجام شده در خصوص جذب و تخصيص اعتبارات موضوع اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی (رديف 91 ـ 550000 قانون بودجه سال 1390 کل کشور)

به دليل تأخير حضور آقای محمد بنيادی مشاور وزير آموزش و پرورش در امور قرآنی، دستور نخست يعنی «بررسی وضعيت مدارس قرآنی وزارت آموزش و پرورش» پس از دستور دوم بررسی شد.

آقای دکتر رحيم قربانی با ارائه‌ی گزارشی به صورت پاورپوينت اقدامات کميسيون توسعه پژوهش و آموزش عالی قرآنی در نظام بهداشت و سلامت را تشريح کرد. وی اهتمام وزير بهداشت در پی‌گيری امور قرآنی در کميسيون يادشده را يکی از عوامل مؤثر در پيشبرد فعاليت‌های مربوط در کميسيون و وزارت بهداشت برشمرد.

وی افزود وزير بهداشت برای تقويت روند کار کميسيون افزون بر شرکت در سه جلسه‌ی آن دستور مشارکت 5 معاونت در کميسيون و همکاری با آن را صادر کرده است. اين کميسيون تا کنون 5 نوبت از جلسات را برگزار کرده و يکی از نتايج مهم آن برگزاری همايش سراسری قرآن و طب و نيز انتشار فصلنامه قرآن و طب با دريافت رتبه‌ی علمی ـ پژوهشی از کميسيون نشريات علوم پزشکی کشور بوده است.

پس از آن آقای بنيادی به گزارش در باره مدارس قرآنی وزارت آموزش و پرورش، مزايا و کاستی‌های آن پرداخت. وی پی‌گيری و پشتيبانی همه‌جانبه‌ی وزير را به عنوان اصلی‌ترين عامل موفقيت طرح تا کنون برشمرد.

معاون وزير آموزش و پرورش يکی از چالش‌های اساسی در مدارس قرآنی را محدوديت‌های قانونی برای به‌کارگيری و استخدام مربيان خارج از آموزش و پرورش دانست و با ضمن اشاره به برخی کاستی‌ها اعلام کرد که به طور مطلق از اين طرح پشتيبانی و دفاع می‌کند. مقرر شد، در جلسه آينده مجمع به طور گسترده بحث در اين باره ادامه يابد.

حاضران در اين جلسه عبارت بودند از: حجج اسلام حميد محمدی (رئيس مجمع)، سید مصطفی حسینی (نماینده حوزه علمیه قم)، سيدعلی سرابی (کارشناس مردمی)، دکتر احمد زرنگار،  محمدحسین آیین (معاون فرهنگی اجتماعی وزیر بهداشت)، جعفرپور (وزارت علوم تحقيقات و فناوری)، محمد بنيادی (مشاور وزير آموزش و پرورش در امور قرآنی)، دکتر رحيم قربانی (از وزارت بهداشت درمان و علوم پزشکی)، دکتر محمدرضا پورمعين(از آموزش و پرورش)، سعید بهمنی (کارشناس مردمی)، شعبانی‌فر (منشی جلسه)

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

با سلام
ضمن تشكر از اهتمام جنابعالي
دو نكته ويرايشي
آقاي بنيادي در جلسه بودند نه آقاي بنيانيان و نكته دوم اينكه آقاي بنيادي معاون نيستند و مشاور وزير آموزش و پرورش در امور قرآني اند.
با تشكر

بسمه تعالی
با سلام و تحيت. ضمن تشکر از تذکر؛ مراتب اصلاح شد. موفق باشيد. دبير پايگاه.

با سلام
وبلاگ تحلیلات، به بررسی و اظهار نظر درباره امور و فعالیت های قرآنی کشور میپردازد.
وب سایت شما به عنوان یکی از کارشناسان قرآنی حاضر در شورای توسعه فرهنگ قرآنی در این وبلاگ لینک میشود. خوشحال میشویم از نظرات شما در تحلیلات بهره ببریم.

با سلام و تحيت
با تشکر از دعوتی که فرموديد. وبلاگ شما را مرور کردم. آرزوی موفقيت شما و ديگر نويسندگان وبلاگ تحليلات را دارم.
موفق باشيد.

نه حق وحقوق مدرسان قرانی رادادن نه کمکئ هزینه مدارس قرانی تازه وزیرمیگه حقوق مدرسان رادادیم دروغه به خدادروغه