مديران مرکز فرهنگ و معارف قرآن موظّف به فراهم‌آوردن زمينه‌ی ارتقای پژوهشگران به عضويت هيئت علمی شدند (39)

در جلسه سی و نهم شورای مديران مرکز فرهنگ و معارف قرآن مقرر شد مديران موظفی پژوهشگران را به گونه‌ای برنامه‌ريزی و مديرت کنند که زمينه‌ی ارتقای پژوهشگران اين مرکز به عضويت در هيئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی را فراهم نمايند. مديران مرکز برای تحقق اين هدف چهار مصوبه داشتند.

اين جلسه صبح سه‌شنبه 9/ 8/ 1390 در محل جلسات مرکز با دستور «بررسی برنامه‌ی کاری محققان، گزارش عملکرد ماهيانه و دستورالعمل تکميل فرم‌ها و تعيين موظفی آنان» برگزار شد.

حاضران اين جلسه عبارت بودن از: حجج اسلام: محمدصادق يوسفی مقدم (رئيس مرکز)، علی عابدی (منشی)، عيسی عيسی‌زاده (فرهنگ‌نامه‌ها)، محمد سحرخوان (دائرةالمعارف)، سيدعلی سادات فخر (مشاوره و پيشينه‌شناسی)، سيدعلی حسينی (تفسير ترتيبی و ترجمه)، سعيد بهمنی (علوم قرآنی)

مصوبات جلسه:

1 ـ مديران گروه‌ها موظفی محققان و پژوهشگران گروه‌ها را به صورت متنوع برنامه‌ريزی کنند به گونه‌ای که مشخص شود هر محقق چه ميزان تحقيق يا ارزيابی کند و نظارت يا هر شأن ديگری که بر عهده دارد. لازم است برنامه‌ريزی طوری باشد که ارتقای آنان از رتبه‌ی پژوهشگری به هيئت علمی را فراهم کند.

2 ـ اداره‌ی پژوهش با استفاده از فرم گزارشگيری گزارش منظم ماهانه از افراد را تهيه، اصل آن را به معانت پژوهشی پژوهشگاه و رونوشت آن را برای کنترل در مرکز نگهداری می‌کند.

3 ـ اداره‌ی پژوهش جمع‌بندی وضعيت اعضای هيئت علمی و پژوهشگران را بلافاصله پس از دريافت فرم‌های گزارش تهيه و به رئيس مرکز گزارش می‌کند و موارد لازم را به مديران گروه‌ها اطلاع می‌دهد.

4 ـ اداره پژوهش ملاحظات مرکز پيش‌نويس نامه‌ای در باره تعيين مهلت ارائه مدرک پژوهشگران را تهيه و نسبت به اصل درخواست ارائه‌ی مدرک و منطقی شدن مهلت‌های يادشده  را تهيه کند.

ـــــــــــــــــــــــ

مطالب مرتبط:

بهینه‌سازی روند اجرای طرح‌های تحقیقاتی با اولویت به تولید علم (۳۸)

محصول‌محوری به جای حضورمحوریِ اعضای هیئت علمی (۳۷)

زمینه‌سازی نظری پیشرفت و عدالت اسلامی

شورای مدیران مرکز فرهنگ و معارف قرآن (۳۶)

شورای مدیران مرکز فرهنگ و معارف قرآن (۳۵)

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)