حضور موثر طلاب و روحانیون در بخش پژوهش نمایشگاه بین المللی قرآن کریم

حجت‌الاسلام و المسلمین سعید بهمنی مدیر بخش پژوهش شانزدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در گفتگو با مرکز خبر حوزه تصریح کرد: در این بخش، کارشناسان علوم قرآنی به ارایه خدمات پژوهشی شامل؛ اطلاعات و معارف قرآنی، پاسخ به سئوالات و شبهات و روش تحقیق و مشاوره می پردازند، و رسالت اصلی بخش پژوهش ارایه خدمات است.

مدیر بخش پژوهش نمایشگاه بین المللی قرآن کریم تصریح کرد: در کادر علمی این بخش، روحانیون حضور فعال‌تری نسبت به دانشگاهیان دارند و اساساً تحقیقات قرآنی را مردم از حوزویان انتظار دارند، هر چند دانشگاهیان نیز رویکرد مناسبی به قرآن دارند.

حجت‌الاسلام و المسلمین بهمنی، یکی از علل حضور پرشور روحانیون را همزمان بودن برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن کریم با ماه مبارک رمضان عنوان کرد و گفت: به علت تعطیل بودن دروس حوزوی در ماه مبارک رمضان فرصت استفاده بهتر از روحانیون فراهم شده است.

مدیر گروه علوم قرآن پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، مبنای فعالیت های این بخش را متناسب با سئو الات بازدیدکنندگان دانست و افزود: پژوهش با طرح سئوال آغاز و با گردآوری اطلاعات ادامه پیدا می کند و در نهایت با تحلیل به نتیجه می رسد، در این بخش سعی بر این است با همین رویکرد به سئوالات پاسخ دهیم و مخاطب را تا رسیدن به جواب مطلوب همراهی کنیم.

وی با بیان اینکه بیشتر پرسش های مردم در سطح عادی قرار دارد وکارشناسان ما به راحتی به آن پاسخ می دهند اظهار داشت: اگر پرسش عمیق و پرسشگر نیز در سطح آگاهی بالایی باشد او را به کارشناسان خبره معرفی می کنیم و با ارایه خدمات رایگان او رابه سوی پاسخ رهنمون می سازیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین بهمنی با اشاره به موضوع سئوالات گفت: در سالهای گذشته با توجه به تاثیرگذاری سریالهای تلویزیون در ماه مبارک رمضان، بخش زیادی از سئوالات به مسایلی چون روح، شیطان و چشم برزخی مربوط می‌شد، اما امسال سئوالات پیرامون فرق ضاله و مدرن افزایش یافته که کارشناسان مرکز تخصصی مهدویت به خوبی با آنها پاسخ می دهند.

مدیر بخش پژوهش نمایشگاه بین المللی قرآن کریم، احکام شرعی، راه حل قرآن برای حل مشکلات خانوادگی و مسائل مربوط به جوانان را از دیگر عناوین مورد استقبال جامعه عنوان کرد و گفت: در مجموع 30 کارشناس مسایل قرآنی و دینی به این سئو الات پاسخ می دهند که پنج نفر آنان از دانشگاهیان و مابقی حوزوی هستند.

وی تعداد کتاب های عرضه شده در بخش پژوهش را 15 هزار جلد درهفت هزار عنوان بیان کرد و افزود: از این تعداد هزار و 500 عنوان به آثار قرآن پژوهی داخلی و پنج هزار و 500 عنوان به آثار قرآن پژوهان جهان اسلام اختصاص دارد که 60 درصد کتابهای جهان اسلام برای نخستین بار در کشور عرضه می شود.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)