منشور حقوق بشر سازمان ملل کمتر از قامت کرامت انسانی است

حجت‌الاسلام والمسلمین سعید بهمنی عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، در گفت‌وگو با مرکز خبر حوزه، حقوق بشر اسلامی را کامل‌ترین حقوق انسانی دانسته و‌ اظهار داشت: در منشور حقوق بشر سازمان ملل، بیانیه صادر شده بر اساس یافته‌های بشر نوشته شده است؛ ‌در صورتی که حقوق بشر اسلامی از سوی خداوند بوده و جامع و  کامل است.

وی افزود:‌ در دیدگاه اسلامی، حقوق بشر از سوی خداوندی که اصل انسان را آفریده و تمامی شئونات آن را در نظر گرفته است،‌ تبیین می‌شود.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، با بیان این که در منشور حقوق بشر سازمان ملل رابطه‌ای میان زمین و آسمان نیست، گفت: بیانیه حقوق بشر توجهی به تعالیم دینی و آسمانی ندارد و وحی نزد آنها امری ناخوشایند است.

‌مدیر گروه قرآنی مرکز فرهنگ و معارف قرآن، تفاوت در مبانی حقوقی را از دیگر تفاوت‌های حقوق  بشر سازمان ملل با حقوق بشر اسلامی برشمرده و ابراز داشت: ما جنبه‌های ایجابی منشور حقوق بشر را می‌پذیریم، اما مبانی حقوقی ما با آن متفاوت است؛ به این معنی که مبانی حقوق بشر اسلامی از سوی خداست که انسان را آفریده و بر تمامی نظام‌های زندگی آن مسلط است، ولی مبانی حقوق بشر سازمان ملل  از سوی انسانی که حتی استعداد‌های خود را نیز به درستی نمی‌شناسد.

عضو هیئت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی، در ادامه تصریح کرد: قرآن، انسان‌ها را از رفتن نزد افرادی که وحی در نزد آنها ناخوشایند می‌باشد، منع کرده و آن را نوعی ارتداد معرفی می‌کند.

حجت‌الاسلام ‌والمسلمین بهمنی خاطرنشان کرد: با بررسی دو دهه اخیر، افرادی را مشاهده می‌کنیم که بیانیه حقوق بشر سازمان ملل را بر تعالیم بلند اسلام ترجیح دادند و به اندازه‌ای پیش رفتند که از اعتقادات دینی نیز فاصله گرفتند.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)