قدس معیار و محک بیداری اسلامی

حجت الاسلام سیعد بهمنی، مدیر گروه علوم قرآنی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری رسا بیان داشت: مساله قدس آزمون تاریخی در هماوردی میان اسلام و مکاتب غربی و لیبرالیسم است.
وی ادامه داد: قدس آزمون بزرگ تاریخی ما است که شاید کمتر نظیر آن در تاریخ دیده شده است و از همین رو امام خمینی(ره) روز قدس را نه تنها روز یک ملت و یا شهر و یا مسجد خاص بلکه آن راروز اسلام دانستند.
این محقق حوزه علمیه قم بیان داشت: قدس به عنوان نماد یک مکتب و اندیشه ناب محمدی در مقابل اندیشه اومانیستی و منقطع از آسمان جهان بینی غربی است که خودش را به جای خداوند نشانده است و هر ظلمی را تجویز می کند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه مساله فلسطین نمونه ظلم بزرگ غرب و استکبارگران است، گفت: قدس نماد حق خواهی و مبارزه با ظلم فراگیر استکبار و استعمار است.
عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره به این که بیداری اسلامی بریدن دست حاکمان خود فروخته و دست اندازان بیگانه است،اظهار داشت: امروز کشورهای به پاخاسته اسلامی با مساله قدس پیوند خورده اند.
وی بیان داشت: بیداری اسلامی در موطنی اسلامی است که مردم قصد دارند حاکمان دست نشانده غربی را بیرون رانند و اراده خویش را حاکم سازند اما در مساله قدس، مردم فلسطین به دنبال بیرون راندن دشمنی هستند که کشور آنها را غصب کرده است.
عضو شورای توسعه فرهنگ قرآنی کشور اظهار داشت: اسرائیل دشمنی است که به صورت عیان در میان امت اسلامی دیده می شود و هرکس با این رژیم غاصب دست همکاری پنهانی داده باشد، دشمن است.
وی با تاکید بر اینکه کانون بیداری اسلامی مساله قدس است، اظهار داشت: اگر محوریت با مساله قدس باشد مواضع مشخص خواهد شد و حاکمان خود فروخته بر ملا خواهند شد.
این استاد حوزه علمیه قم اظهار امیدواری کرد با متراکم شدن بیداری اسلامی، بنیان حکومت حاکمان غربی و حکومت های عربی دست نشانده متزلزل و در هم شکسته شود.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)