20 برنامه قرآنی 30 دقیقه‌ای کودک و نوجوان برای رسانه ملی تولید می‌شود

مدیر گروه علوم قرآن مرکز فرهنگ و معارف قرآن: 20 برنامه قرآنی 30 دقیقه‌ای کودک و نوجوان برای رسانه ملی تولید می‌شود
خبرگزاری رسا ـ مدیر گروه علوم قرآن مرکز فرهنگ و معارف قرآن گفت: 12 داستان کوتاه مصور قرآنی با شمارگان 20 هزار نسخه در راستای تأمین برنامه‌های منشور توسعه فرهنگ قرآنی از سوی مرکز فرهنگ و معارف قرآن کریم تهیه و منتشر خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی، حجت‌الاسلام سعید بهمنی، مدیر گروه علوم قرآن مرکز فرهنگ و معارف قرآن کریم گفت: اولویت در تأمین برنامه‌های منشور توسعه فرهنگی که بر عهده دفتر تبلیغات اسلامی گذاشته شده است فرهنگی و تبلیغی است.
وی با اشاره به تولید برنامه‌های آموزشی، پژوهشی و فرهنگی تبلیغی از سوی کمیته تأمین برنامه منشور توسعه فرهنگ قرآنی، اظهار کرد: اعزام منشور توسعه فرهنگ قرآنی کشورمبلغ تخصصی تفسیر به تعداد 50 نفر به استان‌های سراسر کشور از جمله این برنامه‌ها است.
وی افزود: افزایش تبلیغ گروهی با گرایش قرآنی از 200 گروه به 450 گروه تبلیغی و افزایش تبلیغ بشیران جوان از 800 نفر به چهار هزار نفر از دیگر این برنامه‌ها است.
بهمنی بیان کرد: تولید 12 داستان قرآنی کوتاه به صورت مصور در شمارگان بیش از 20 هزار جلد از دیگر برنامه‌هایی است که در دستور کار گروه تأمین برنامه برای منشور توسعه فرهنگ قرآنی قرار دارد.
بهمنی تهیه و تولید 20 برنامه قرآنی 30 دقیقه‌ای کودک و نوجوان برای رسانه ملی، برگزاری نشست‌های تخصصی مستمر هفتگی برای مبلغان و تهیه سه جلد ره توشه به صورت درسنامه برای مربیان را از دیگر برنامه‌های در دستور کار عنوان کرد.
وی حمایت از برنامه‌های قرآنی وبلاگ‌نویسان و مبلغان به لحاظ محتوایی و فنی را از دیگر برنامه‌هایی دانست که در راستای تأمین برنامه منشور توسعه فرهنگ قرآنی در دستور کار است.
مدیر گروه علوم قرآن مرکز فرهنگ و معارف قرآن کریم بیان کرد: آموزش و تربیت مربی قرآن در استان‌ها از دیگر برنامه‌های پیش‌بینی شده است و در این راستا 12 دوره و هر دوره با حضور یکصد نفر برگزار خواهد شد.
وی آموزش معارف قران برای اقشار تحصیل کرده با موضوع سبک‌های پیشنهادی قرآن برای زندگی، آموزش مفاهیم و معارف قرآنی برای نوجوانان در 20 دوره صد نفره در تمامی استان‌ها و آموزش قرآنی مداحان در دو دوره و هر دوره برای 50 نفر در همه استان‌ها را به عنوان برنامه‌های مهم دیگر در راستای تأمین برنامه منشور توسعه فرهنگ قرآنی عنوان کرد.
وی تأکید کرد: این برنامه‌ها به صورت پیشنهادی به مراکز بالادستی اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی ارائه و برای اجرا باید به تصویب آن‌ها برسد و بودجه لازم در این زمینه تأمین شود.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)