دريافت عنوان عالی‌ترين سطح خدمت به قرآن کريم در حوزه‌ی پژوهش

شب گذشته، ششم مردادماه/ 1390، در مراسم افتتاحيه نوزدهمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم كه با حضور رئيس‌جمهور، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی، آيت‌الله تسخيری و تنی چند از شخصيت‌های كشوری برگزار شد، 23 نفر از فعالان قرآنی برجسته كشور معرفی و تجليل شدند.

خادمان قرآن (عالی‌ترين سطح خدمت به قرآن کريم)

غلامعلی حداد عادل، حجت‌الاسلام والمسلمين سعيد بهمنی، لاله افتخاری، سيدعلی سرابی و حسين ساری در اين مراسم به عنوان خادم قرآن معرفی شده و هدايای ويژه خود را از دست رئيس جمهور دريافت كردند.

فعالان بر گزيده (کسانی که سابقه طولانی و درخشان در رشته مربوط به خود دارند)

همچنين جواد صديق، مرتضی بشيری، محمدامين بی‌نياز، حجت‌الاسلام والمسلمين ابوالقاسم نادری، مهدی طوسی و حجت‌الاسلام علی صبوحی شش نفری بودند كه به عنوان فعالان برگزيده قرآنی معرفی شدند.

فعالان ممتاز (کسانی که توفيق فعاليت‌ها يا آثار برجسته‌ای داشته‌اند)

در بخش فعالان ممتاز قرآنی نيز جواد پناهی، حجت‌الاسلام عقيقی بخشايشی، حسين خاكساری‌هرندی، محمد انجم‌شعاع، غلامرضا شاه‌ميوه، احمدرضا محسنی، مجتبی وزيری، محمدرضا شايق، حسين وفايی، مريم حاج عبدالباقی، سيد كريم موسوی و حسن رضائيان در مراسم افتتاحيه نمايشگاه نوزدهم مورد تجليل قرار گرفتند.

به گفته حجت‌الاسلام والمسلمين حميد محمدی، قائم مقام وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی و رئيس نوزدهمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن كريم، برای شناسايی و معرفی خادمان و برگزيدگان قرآنی، 270 پرونده از 22 استان ارسال شده بود كه با بررسی‌های صورت گرفته از سوی داوران اين بخش، 5 نفر به عنوان خادم قرآن، شش نفر فعال برگزيده و 12 نفر فعال ممتاز قرآنی شناخته شدند.

سطوح و حوزه‌های مورد نظر هیئت داوران

در بيانيه هيئت داوران بخش تكريم از خادمان و برگزيدگان قرآنی آمده است: هيئت داوران تجليل از سه سطح قرآنی را مورد توجه قرار داده است؛ سطح خادمان كه عالی‌ترين سطح خدمت به قرآن كريم است، سطح فعالان ممتاز، كسانی كه سابقه طولانی و درخشان در رشته مربوط به خود را دارند. سطح فعالان برگزيده كه توفيق فعاليت‌ها يا آثار برجسته‌ای داشتند.

در همين راستا با تشكيل كارگروه‌هايی در حوزه‌های پژوهش، مديريت امور قرآنی، هنر، آموزش و تبليغ و ترويج قرآنی تلاش شد شايسته و مناسب‌ترين شخصيت‌ها برگزيده شوند.

رک: خبرگزاری ايکنا

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
مهدی محمدی گفته:

با عرض سلام خدمت استاد گرانقدرم
تبریک صمیمانه بنده را پذیرا باشید
از خداوند متعال توفیق روز افزون در این عرصه را برای شما عاجزانه مسئلت می نمایم
خداوند انشالله شما را در آخرت با قرآن محشور فرماید
التماس دعا

با سلام و عرض خسته نباشید :
حاج آقا از صمیم قلب به شما تبریک می گویم
انشا الله که خداوند متعال مارا هم لایق مشارکت در فعالیت های قرآنی و پژوهشی بداند و نهال نو رسیده ی ما را هم در این عرصه استحکام ببخشد.
التماس دعای همیشگی

سلام و تشکر. دعاگويم.

سید محمد مرکبی گفته:

سلام علیکم حاج آقا
بنده هم صمیمانه تبریک عرض می کنم و انشاءالله مدارج معنوی شما باقیات و الصالحاتتان شود و خوشحالم ازینکه این تقدیر از شما شد تا بلکه باعث روی آوری دبیرپایگاه به متون علمی و بخصوص دینی شود تا از فرسودگی مصون بماند.

سلام. متشکر. الحمدلله دبير پايگاه با قرآن کريم مأنوس و خود کتابی از معنويت است. موفق باشيد.

سلام حاج آقا تبریک عرض میکنم….امیدوارم در این ماه عزیز همه ما قدر قرآن را بدانیم…
از طرف خودم و همکاران موسسه ولاء آرزوی توفیق روز آفزون برای حضرتعالی دارم.

سلام آقا ميثم و متشکر.

رضا عزت زمانی گفته:

سلام علیکم.نشان خدمت به قرآن برازنده شماست.خوشحالم که خدای متعال توفیق خدمت همراه با شما را در ولاي منتظر به ما عطا کرد.

سلام و تحيت. متشکر از حسن ظنّ شما.

سید فرید حاج سید جوادی گفته:

سلام علیکم
با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در این ماه مبارک
توفیق شما را در بهره‌گیری از سرمایه معرفتی قرآن، در تحقق اهداف معنوی آن از خداوند مسئلت دارم.

سلام. متشکر. بنده هم برای شما بهترين‌ها را از خدای تعالی مسئلت دارم.