تقدير از عضو شورای سياستگذاری و مدير بخش پژوهش هجدهمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن کريم (عکس)

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی در بهار طبيعت از خدمتگزاران بهار قرآن قدردانی کرد.

امروز دوشنبه 15/ 1/ 1390 از ساعت 11 صبح نشست مديران و دست‌اندرکاران هجدهمين نمايشگاه بين‌المللی قرآن کريم در دفتر وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد. پس از آن‌که دکتر قربانی مدير بخش دانشگاه نمايشگاه آيات سوره مبارکه نصر را به زيبايی تلاوت کرد، قائم مقام وزير در امور قرآنی و رئيس نمايشگاه گزارش مختصری از نمايشگاه هجدهم ارائه کرد و به بيان چشم‌انداز آينده در اين باره پرداخت. سپس حسينی وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی سخنان خود را با اين بيت آغاز کرد:

نو بهار است در آن کوش که خوش دل باشی

که  بسی   گل   بدمد   باز  تو  در  گل  باشی

وی با اشاره به بيداری اسلامی در منطقه ظرفيت فعاليت‌های قرآنی در اين زمينه را يادآور شد و ايده‌هايی را برای نمايشگاه‌های آينده برشمرد. حجت الاسلام محمدی رئيس نمايشگاه تعداد اين ايده‌ها را هشت ايده برشمرد. از جمله اين ايده‌ها توجه به مسئله جهاد اقتصادی در قرآن و تشکيل بخش جوان در نمايشگاه بين المللی قرآن کريم بود. وی همچنين با اشاره به منشور توسعه فرهنگ قرآنی به تقسيم مسئوليت‌ها ميان چند وزارت‌خانه در اين باره اشاره کرد و گفت:وزارت آموزش و پرورش به شکل مطلوبی در امور قرآنی مشارکت داشته و به وزير علوم تحقيقات و فنآوری نيز که مسئوليت آموزش عالی و پژوهش در کشور را بر عهده دارد مکاتبه شده تا در زمينه به عهده گرفتن بخش پژوهش نمايشگاه اقدام کنند. وی اظهار اميدواری کرد، وزارت يادشده به مسئوليت خود در اين باره عمل کند.

در پايان وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی با اهدای لوح‌ تقدير از مديران و فعالان نمايشگاه بين‌المللی قرآن کريم تقدير کرد.

نکته قابل توجه آنکه اين نشست تا اين لحظه ساعت 21 و 55 دقيقه که نزديک به ده ساعت از آن می‌گذرد، هيچ انعکاسی در سايت وزارت ارشاد يا درگاه مرکز هماهنگی توسعه و ترويج فعاليت‌های قرآنی و ديگر سايت‌های مرتبط نداشته است. حتی ايکنا نيز هنوز از اين ماجرا بی‌خبر است.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 1.0/5 (1 vote cast)