بهمنی: «تری جونز» را به رعايت آموزه‌های توحيدی انبياء و کرامت‌های انسانی دعوت می‌كنيم

منبع خبر: خبرگزاری فارس:

تصوير سعيد بهمنیرئيس گروه علوم قرآني مركز فرهنگ و معارف قرآن در پاسخ به اهانت جديد كشيش آمريكايي با اشاره به آيه 64 سوره آل‌عمران گفت: «تري جونز» و هر مسيحي معتقدي را به رعايت آموزه‌هاي توحيدي انبياء و كرامت‌های انساني دعوت مي‌كنيم.

حجت‌الاسلام سعيد بهمني، عضو انجمن قرآن‌پژوهي حوزه علميه در گفت‌وگو با خبرنگار آيين و انديشه فارس با اشاره به اهانت جديد «تري‌ جونز (Terry Jones)» كشيش صهيونيست آمريكايي، مبني بر تعيين وقت براي محاكمه قرآن در 29 اسفندماه گفت: آقاي جونز و هر مسيحي معتقدي را به «كلمه سواء» توصيه مي‌كنيم. چرا كه خداوند در آيه 64 سوره آل‌عمران ما را بدان توصيه كرده است و مي‌فرمايد: «قُلْ يَا أَهْلَ الْكِتَابِ تَعَالَوْاْ إِلَى كَلَمَةٍ سَوَاء بَيْنَنَا وَبَيْنَكُمْ». (بگو اى اهل كتاب بياييد بر سر سخنى كه ميان ما و شما «يكسان» است، بايستي
وي ادامه داد: ما بايد بر آموزه‌هاي متعالي و مشترك اديان تأكيد كنيم. اين اصلي‌ترين سخن ما در پاسخ به اقدامات اسلام‌ستيزانه است. چرا كه خداوند بر «کلمه سواء» بين اهل‌كتاب تأكيد دارد و اين به معناي توحيد و حفظ كرامت انساني است.
عضو انجمن قرآن‌پژوهي حوزه علميه با تأكيد بر اشتراكات اديان و پرهيز از ايجاد تفرقه گفت: بايد به جاي كارهايي كه مي‌تواند عواطف صدها ميليون انسان را جريحه‌دار كند؛ به تقريب و همگرايي بيانديشيم.
حجت‌الاسلام بهمني در پايان اين گفت‌وگو با تأكيد بر اينكه در آيين اسلام اهانت به هيچ كتاب مقدسي روا نيست، تصريح كرد: ما در پاسخ به اين اقدام نابخردانه، به جاي اهانت به كتب مقدس مسيحيان، آقاي جونز را به آموزه‌هاي توحيدي انبياء و كرامت‌هاي انساني دعوت مي‌كنيم.
به گزارش فارس، «تري جونز» كشيش افراطي آمريكا ملقب به «احمق فلوريدا» كه پيشنهاد شنيع قرآن‌سوزی را مطرح كرده بود، در جديدترين اقدام توهين‌آميز خود، 20 مارس (يكشنبه 29 اسفند) را به عنوان «روز محاكمه قرآن» تعيين كرد.
«تری جونز» همان كشيش افراطی مسيحي است كه به دليل طرح پيشنهاد گستاخانه آتش زدن قرآن در روز 11 سپتامبر «احمق فلوريدا» لقب گرفت.
پيش از اين برخي از تحليل‌گران آمريكايي از جمله «ويكتوريا كلارك»، اقدامات «تري‌جونز» را در راستاي كسب شهرت و پول عنوان كرده‌اند. كلارك با ارائه مثال‌هايي از برخي فرقه‌های ضاله مسيحي در آمريكا تصريح كرده بود كه تری جونز قصد داشت با نمايش قرآن‌سوزی براي دكان مذهبی خود مشتري‌های بيشتری جذب كند.
جالب اينكه «گوئيدو وستروله» وزير خارجه آلمان پيش از اين كشيش افراطي آمريكايی را «ديوانه» خطاب كرده بود. حتی «اِما جونز» دختر «تری جونز» نيز پدر خود را «ديوانه» خوانده و در گفت‌وگو با اشپيگل گفته بود: پدرم مرتباً خود را با حضرت موسي مقايسه مي‌كرد!

انعکاس مصاحبه در:

روزنامه خراسان

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
مهدي محمدي گفته:

سلام.
احسنت به حضرت حجت الاسلام و المسلمين آقاي بهمني كه چنين خردمندانه جواب اين هتاك بي‌دين را داده است. كسي كه تربيت‌شده دين و قرآن باشد (مانند استاد عزيزم جناب آقاي بهمني) اين گونه با وقار و قرآني جواب هرچه اسلام‌ستيز را مي دهد.اگر دقت شود ايشان با توجه به آموخته‌هاي خود از دين و قرآن در پاسخ اين انسان نادان، نه افراط كرده و نه تفريط و خيلي متعادل ولي محكم و منطقي پاسخ وی را داده است.
خداوند انشالله ايشان را حفظ كند.