برگزاری جلسات شورای سیاست گذاری جشنواره بين‌المللی امام رضا علیه السلام در مشهد مقدس (تصاوير حرم رضوی)

جلسات شورای سیاست‌گذاری جشنواره بين‌المللی امام رضا علیه السلام به مدت سه روز در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

حجت السلام و المسلمین سعید بهمنی برای شرکت در این جلسات عازم مشهد مقدس شد.

مصاحبه با ايشان در اين باره را در ادامه مطالعه کنيد.

از سوی قائم مقام وزير فرهنگ و ارشاد اسلامی در امور قرآنی از ايشان خواسته شده مسئوليت دبيرخانه علمی بخش ميراث تفسيری امام رضا عليه السلام را به عهده گرفته و دبيرخانه آن را در قم راه‌اندازی کند.

ايشان در گفت و گو با برخی کارشناسان اعلام کرد: از سال گذشته بخش ميراث تفسيری امام رضا عليه السلام در دبيرخانه جشنواره تشکيل شده و فعاليت‌های قابل توجهی در اين زمينه انجام گرفته است که لازم است تکميل و ترميم شود.

وی همچنين يادآور شد: آنچه از امام رضا عليه السلام در باره قرآن رسيده است، فراتر از ميراث تفسيری است و جا دارد عنوان «ميراث تفسير امام رضا عليه السلام» به «تعاليم قرآنی امام رضا عليه السلام» تغيير يابد.

حجت‌الاسلام بهمنی در ادام اظهار داشت: از جمله تعاليم قرآنی آن حضرت که الزاماً در شمار ميراث تفسيری ايشان نيست، آموزه‌های امام رضا عليه السلام در باره علوم قرآنی، روايات نگرش به قرآن، تعامل با قرآن و روش برداشت و بهره‌مندی از قرآن کريم است.

عضو شورای سياست‌گذاری جشنواره اظهار اميدواری کرد، همه دانشمندان، استادان، اعضای هيئت علمی و متفکران قرآنی در اين زمينه کوشش کنند تا تعاليم قرآنی امام هشتم به بهترين شکل ممکن پژوهش شده و از طريق دبيرخانه جشنواره، به جامعه علمی کشور به ويژه علاقمندان معارف قرآنی ارائه شود.

VN:F [1.9.13_1145]
Rating: 5.0/5 (1 vote cast)